Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)
Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)

Фанські гори. Озера і перевали (12 днів)

Регіон тура

Локація: Таджикистан. Фанські гори

Складність тура

Складність: 7/10

Тривалість тура

Тривалість: 12 днів (9 ночей в наметі, 2 ночі готелі)

Вартість тура

Вартість: 570 USD

Оберіть дати туру
Увага! Немає запланованих заходів.
Віза не потрібна! Ми рекомендуємо прилетіти до Ташкента / Самарканду (Узбекистан), а звідти вже їхати в Таджикистан. Віза для громадян України в ці країни не потрібна.
Місце старту:
Ташкент 9:00
Місце фінішу:
Ташкент 18:00
Маршрут (60 км):
Ташкент - Худжанд - альп-табір Артуч - перев. Чукурак (3180 м) - Кулікалонські озера - оз. Бібіджанат - оз. Душоха - пер. Алаудін (3730 м) - оз. Алаудінське - Каламутне озеро - перев. Чимтарга (4750 м) 1Б - оз. Велике Алло - оз. Мале Алло - сел. Газа - Самарканд - Бухара - Ташкент
У нашій подорожі Вас чекає:
 • Похід в красивому і важкодоступному регіоні
 • Безліч озер, великих і маленьких, на березі яких ми будемо ночувати
 • Два категорійних перевали Алаудін (1А, 3730 м) і Чимтарга (1Б, 4750 м)
 • Гігантські п'ятитисячники на відстані витягнутої руки: Чимтарга, Енергія, Міралі
 • Ночівля на висоті 4500 метрів
 • Місцева середньоазіатська кухня
 • Неймовірної краси світанки та заходи сонця

і звичайно ж, гарний настрій і відмінна компанія!

Хто може взяти участь?
Обов'язковий досвід участі в поході або хороша фізична підготовка.

Грузия

Фанські гори - один з найкрасивіших, загублених на карті світу гірських масивів, розташованих в Середній Азії, а саме в Таджикистані. Побувавши тут одного разу, ви полюбите їх всім серцем. Чому? О, повірте, причин на це сила-силенна!

Регіон малолюдний і важкодоступний. Їхати сюди ми будемо на автотранспорті цілий день, мобільний зв'язок ловить тільки на початку маршруту. Похід Фанськими горами - це дійсно відрив від цивілізації, можливість відпочити та перезавантажити себе.

Найвища точка району - гора Чімтарга висотою 5489 м. Під час походу ми підіймаємося на однойменний перевал висотою 4750 метрів. Уявіть собі краєвид, що відкривається з такої висоти! На нас чекають 2 категорійних перевали (1А, 1Б), а це - гарне тренування перед альп-сходженнями. Ми побачимо гігантські скельні стіни, заночуємо на висоті 4500 метрів, побуваємо біля підніжжя п'ятитисячників. Після такого можна вже писати книгу про свої пригоди !!

Фанські гори славляться своїми озерами: Алаудінське, Кулікалонське, Велике та Мале Алло та інші. Практично кожен день ми проходимо або ночуємо на їх берегах. Чи потрібно говорити, що вода в них чиста, а самі озера шалено красиві?

Перші 3 дні частину наших речей ми будемо перевозити на місцевих мулах, це значно полегшить нам акліматизацію, і допоможе поступово влитися в похідний ритм.

Після закінчення похідної частини, ви можете залишитися і відвідати стародавні міста - Самарканд і Бухару. Деталі обговорюйте з інструктором. Якщо ви вважаєте, що бачили все і вас складно здивувати - їдьте в Фани!

Досвідчені туристи відкриють для себе новий світ, ну а новачки закохаються в гори назавжди. Оскільки маршрут досить складний, перед даним туром новачкам ми рекомендуємо пройти інший легший похід, в Карпатах до прикладу.

У вартість туру входить:
 • Всі трансфери (Ташкент - Худжанд - альп-табір Артуч, Газа - Самарканд - Бухара - Самарканд - Ташкент)
 • Проживання в хостелі / готелі Самарканда (1 ніч)
 • Проживання в хостелі / готелі Бухари (1 ніч)
 • Похідне триразове харчування протягом похідної частини
 • Перевезення частини вантажу на мулах (перші 3 дні походу)
 • Проживання в альптаборі Артуч
 • Екологічний збір за відвідування району та нац. парків
 • Консультації з підготовки до треку
 • Консультації щодо купівлі авіаквитків
 • Похідна аптечка
 • Прокат групового спорядження (намети, котли, пальники та інше)
 • Послуги інструктора-гіда
У вартість туру не входить:
 • Авіапереліт в Ташкент / Самарканд і назад (близько 400 USD)
 • Страхування
 • Прокат особистого спорядження (килимок, спальник, рюкзак)
 • Відвідування кафе, ресторанів, музеїв, сувеніри
 • День 1. Зустріч в Ташкенті / Самарканді. Худжанд. Альп-табір Артуч.

  Рано-вранці зустрічаємося в Ташкенті, прилетіти потрібно заздалегідь тому, що виїжджаємо о 9 ранку. При наявності зручних квитків, можливий старт у Самарканді, уточнювати потрібно у гіда. Сьогодні на нас чекає довга дорога в гори. Сідаємо в замовлений автобус і вирушаємо до міста Худжанд, дорогою пройшовши узбецько-таджицький кордон. Тут обідаємо, докуповуємо продукти й вирушаємо далі. Пересідаємо на позашляховик, оскільки наш шлях пролягає справжнісінькими гірськими дорогами. Ввечері приїжджаємо до альп-табору Артуч, де і стаємо на ночівлю

 • День 2. Перевал Чукурак (3180 м), Кулікалонські озера.

  Це наш перший ходовий день і нам потрібно набрати майже 1000 метрів висоти, тому прокидаємося раніше і вирушаємо в дорогу. Тягти важкі речі вгору нам допоможуть місцеві мули, які візьмуть на себе частину наших речей. Сьогодні ми зійдемо на наш перший перевал - Чукурак, висота якого 3180 метрів. Це перевал складності 1А, тож тут вже починаються серйозні й дуже красиві гори. Спускаємося з перевалу до Кулікалонських озер. Першим на шляху нам зустрінеться озеро Кулікалон, але ми пройдемо трохи далі й заночуємо біля невеликого але дуже мальовничого озера Бібіджан.

 • День 3. Перевал Алаудін (3730 м), Алаудінські озера.

  Після невеликого відпочинку та акліматизації підемо сьогодні ще вище - на перевал Алаудін, висотою 3730 метрів. Це також перевал складності 1А. Отже, буде високо, але нічого складного і технічного. Тут вже відчувається розрідженість повітря, але боятися не варто, адже ми вже трохи акліматизовані й цілком готові до висоти. Спускаємося з перевалу до ще однієї групи прекрасних озер - Алаудінських. Зупинимося біля озера Чандар, з кришталево чистою водою. У місцевій чайхані можна випити смачного чаю і спробувати традиційні місцеві страви. Після такого насиченого дня ввечері потрібно обов'язково скупатися.

 • День 4. Озеро Піала, Каламутні озера.

  Продовжуємо наш похід від озера до озера, і у нас на черзі озеро Піала. Це ще одне чудове озеро з прозорою, холодною гірською водою. А ось назва відповідна: вода для заварювання чаю з Піали цілком придатна. Ми продовжуємо набирати висоту, стежка веде нас до Каламутного озера, на висоті 3520 м, де й розташується наш бівуак. Перед нами відкривається вид на Чимтагру (5489), Енергію (5109), та інші піки висотою в 5 тисяч метрів! А які тут вночі зорі...

 • День 5. Підхід до перевалу, ночівля на 4480 м.

  Сьогодні підходимо під наш завтрашній перевал - Чимтарга. Перехід нас чекає не довгий, але це вже досить пристойна висота, тож поспішати не варто. Сьогодні будемо йти стежкою, потім осипами, а далі й зовсім перейдемо сніжник, дійшовши до перевального цирку. Ночувати будемо на висоті майже 4500 метрів, а для приготування вечері ми будемо топити сніг.

 • День 6. Перевал Чимтарга (1Б, 4750)

  Ранній підйом вночі. З штурмовими рюкзаками без зайвих речей йдемо на вершину. Залежно від погоди та стану снігу на нас очікують різні технічні складнощі. Але ми до них готові - у нас є все необхідне спорядження: система, каска, спусковий пристрій і жумар. Кілька мотузочок перед вершиною потрібно буде зажумарити, тому вниз на нас чекає дюльфер. Вдосталь наробивши фотографій на вершині, спускаємося вниз. Якщо погода сьогодні не дозволяє вийти, ми можемо використати один запасний день, графік потім наздоженемо, план походу дозволяє це зробити. Далі на нас чекає спуск знаменитими "фанськими ліфтами", потрібно максимально скинути висоту, щоб минули наслідки гірської хвороби. Ночуємо ми сьогодні в каньйоні річки Правий Зіндон

 • День 7. Озеро Велике Алло

  Наш шлях веде нас до найкрасивішого озера в Фанські горах - Велике Алло. Тут ми зможемо гарненько відпочити біля озера, і радіально прогулятися до красот навколо - водоспаду і невеликого озера Верхнє Алло. Відпочиваємо і купаємося.

 • День 8. Озеро Мале Алло

  Збираємо табір. Далі нам потрібно пройти кам'яний лабіринт - химерні ходи серед скель. Вибравшись з нього, наш шлях пролягає уздовж мальовничої річки з красивими водоспадами. Таким чином ми доходимо до озера Мале Алло, біля якого і стаємо на ночівлю.

 • День 9. Спуск в Газа.

  Сьогодні продовжуємо спуск, і підбираємося ближче до цивілізації. Спускатися будемо уздовж річки Зіндон мальовничою ущелиною. І ось ми вже на висоті менш як 2000, видно ґрунтову дорогу вздовж річки Арчі Майдан, і ми біля селища Газа. Заходимо в місцеву чайхану, де нас неодмінно пригостять смачним чаєм, пловом і не тільки. Похід закінчився і на нас чекає завершальна ночівля в горах.

 • День 10. Самарканд.

  Вранці переїжджаємо в Самарканд - найдавніше місто середньої Азії. Тут заселяємося в хостел і йдемо гуляти містом. Подивитися є що: площа Регістан, мавзолей легендарного Тамерлана Гур-Еміра, обсерваторія Улугбека. Ну а ввечері можемо спробувати справжній узбецький плов. Сьогодні ввечері можливий виліт з Самарканда / Ташкента, якщо ви не хочете відвідувати пам'ятки Самарканда / Бухари.

 • День 11. Бухара.

  Рано вранці переїжджаємо в Бухару. Це місто не настільки відоме, але безумовно заслуговує на увагу. Найдавніше місто Середньої Азії, воно відмінно збереглося і весь його центр - це старовинні мечеті, мінарети, базари. Ми відвідаємо фортецю Арк в самому центрі міста, мінарет Калян висотою в близько 50 метрів, мечеть Калян і медресе Мірі Араб. Ночуємо сьогодні тут же в хостелі.

 • День 12. Переїзд в Ташкент.

  Трансфер Бухара-Самарканд-Ташкент. Виліт з Ташкента / Самарканда сьогодні можливий після 18:00 вечора, або на наступний день.

   
 • Примітки

  Залежно від погоди і стану групи інструктор може внести зміни в маршрут.